Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Kontrola astmy

W jakim celu należy kontrolować Szczyt Przepływu Wydechowego?
Pacjenci z astmą oraz przewlekłym zapaleniem oskrzeli powinni regularnie kontrolować szczyt przepływu wydechowego. Obecnie jest to jedyna metoda  dzięki, której  zarówno pacjenci jak i lekarze są w stanie wykryć czynniki odpowiedzialne za atak tej choroby (np. alergia, kurz itp.), a w konsekwencji wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj leczenia.
Ponad to, kontrola szczytu przepływu wydechowego dostarcza pacjentom celnych informacji o ewentualnej chorobie zanim pojawi się kichanie i świszczący oddech.

Kiedy dokonywać pomiarów?

Regularne dokonywanie pomiarów szczytu przepływu wydechowego jest bardzo ważne.  Lekarze zazwyczaj zalecają, aby robić je dwa razy dziennie, rano i wieczorem, kiedy pacjent nie czuje się najlepiej lub kiedy wyczuwalny jest krótki oddech. Pomiaru należy zawsze dokonywać przed przyjęciem jakichkolwiek leków.

Co jest istotne przy takim pomiarze?
Lekarza interesuje jedynie NAJWYŻSZY pomiar szczytu przepływu wydechowego. Proszę powtarzać badanie do momentu, aż otrzymają Państwo najlepszy z możliwych wynik. W przypadku pogarszających się rezultatów, należy udać się do lekarza. Mogą to być symptomy astmy niestabilnej.
Badanie powinno być zawsze powtórzone, jeśli u pacjenta pojawi się kaszel w trakcie pomiaru, gdyż może on wpłynąć na pozornie niski wynik. W celu uzyskania dokładnego wyniku, należy zawsze odpocząć pomiędzy kolejnymi badaniami.

Proszę zauważyć, że badanie to umożliwia wykrycie zbliżającego się ataku astmy, nawet jeśli nie widać jeszcze symptomów!

Jak odczytywać pomiar?
- Pomiary mogą być dokonywane w pozycji leżącej lub siedzącej.
- Zawsze dokonuj pomiaru w tej samej pozycji.
- Monitor należy trzymać obydwoma rękami.
- Wciągnij mocno powietrze i wstrzymaj je przez chwilę.
- Ustnik ściśnij mocno ustami.
- Wydmuchaj powietrze jak najszybciej i jak najmocniej!
- Odsuń monitor od ust i sprawdź rezultat badania.
- Zaleca się powtórzenie badania dwa – trzy razy.


Samoocena przy pomocy trójkolorowego schematu odczytów
Trójkolorowy schemat odczytów, stworzony na zasadzie działania świateł drogowych, umożliwia pacjentowi samoocenę pomiarów, która powinna być zawsze skonsultowana z lekarzem. Jeśli po pomiarze świeci się zielone światło, oznacza to, że choroba płuc jest pod kontrolą. Światło żółte sugeruje, że dawka leków powinna być zwiększona po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Światło czerwone to alarm, po którym pacjent powinien natychmiast zgłosić się do lekarza.


Trójkolorowy schemat odczytów Microlife's
"Analiza Astmy" program komputerowy.