Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Najczęściej zadawane pytania na temat termometrów dousznych
Jak działa termometr douszny Microlife?
Termometr douszny Microlife mierzy temperaturę błony bębenkowej i otaczających ucho tkanek, używając podczerwieni, która zamieniana jest na wynik cyfrowy.Czy włożenie termometru do ucha dziecka jest bezpieczne?
Tak, końcówka termometru z kapturkiem ochronnym jest za krótka, aby mogła dotknąć błony bębenkowej. Kanalik ucha dziecka jest mniejszy niż kapturek termometru, dlatego nie jest on w stanie dotknąć delikatnych części ucha. Termometr należy zawsze umieszczać w uchu według dołączonych instrukcji. W przypadku, gdy odczucia jakikolwiek oporu, nie wolno wpychać termometru na siłę.


Czy podczerwień termometru może zaszkodzić w jakikolwiek sposób?
Nie, gdyż termometr douszny Microlife nie wysyła żadnych fal ani ciepła. Działa on tylko, jako odbiorca ciepła.
Jeśli ucho jest w stanie zapalnym, to zaleca sie pomiar temperatury w drugim uchu, lub pomiar termometrem odbytniczym, ustnym lub pachwinowym.Jakie jest porównanie odczytów z ucha z tymi z ust, odbytu czy pachwiny?
Pomiary Termometrem dousznym Microlife są porównywalne z pomiarami doustnymi. Pomiar odbytniczy jest niewiele wyższy od doustnego, a pomiar pachwinowy niewiele niższy.Czy termometr douszny Microlife jest tak dokładny jak urządzenia szpitalne?
Dokładność pomiarów temperatury termometrem dousznym Microlife jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Termometry te są znacznie tańsze niż drogie urządzenia kliniczne, przy czym zostały one stworzone według tych samych standardów międzynarodowych. Jedyna różnice stanowi wygląd. Urządzenia kliniczne są mniej wytrzymałe na uszkodzenia, niż termometry, które dostarczamy w solidnych opakowaniach oraz z kapturkami ochronnymi.
Niektóre termometry profesjonalne wyświetlają rezultaty alternatywnie porównujące odczyty odbytnicze i doustne. Naszym zdaniem, jest to mylne, dlatego wolimy wyświetlać je osobno. Z naszej wiedzy wynika, że nie istnieją żadne podstawy medyczne, aby „przenosić” dane z odbytniczych czy doustnych rezultatów pomiaru.Którego ucha należy użyć do pomiaru?
Nie ma większego znaczenia, w którym uchu dokonuje się pomiaru temperatury. Zalecamy dokonanie pomiaru w obydwu uszach przy odpowiednich warunkach, a pod uwagę wziąć wyższy wynik.Dlaczego temperatura w prawym uchu różni sie od tej w lewym?
Temperatura mierzona w prawym i lewym uchu może sie nieznacznie różnic. Powodem tej różnicy może być bród, woskowina uszna, czy też cechy indywidualne pacjenta.
Proszę zauważyć, że pozycja w jakiej jest termometr podczas pomiaru, także wpływa na jego rezultat. Bardzo ważnym jest, aby wyprostować kanał ucha pociągając go delikatnie do tyłu i do góry, tak aby termometr miał prosty dostęp do bębenka.Czy termometr douszny jest odpowiedni zarówno dla wcześniaków, jak i dla osób starszych?
Tak, termometr douszny Microlife został zaprojektowany tak, aby mierzyć temperaturę ciała zarówno u dorosłych, jaki i u dzieci (także wcześniaków) oraz osób starszych.
Uwaga: wysoka temperature u wczesniaków oraz dzieci powinna natychmiast być zgłoszona lekarzowi!Czy termometr douszny Microlife może być stosowany przy pomiarach temperatury w innych częściach ciała?
Nie, termometr jest zaprojektowany jedynie do pomiarów dousznych. Można mierzyć temperaturę powierzchniową mleka, czy też wody przeznaczonej dla dzieci, jeśli jej temperatura wynosi pomiędzy 0°C to 100 °C (32°F to 212°F). Przy pomiarze temperatury pokojowej, wody, czy mleka należy założyć kapturek ochronny na końcówkę termometru. Następnie można umieścić go jak najbliżej danej powierzchni. Proszę uważać, aby nie zamoczyć czujników, gdyż urządzenie NIE JEST WODOODPORNE. Urządzenie jest w stanie jedynie zmierzyć temperaturę powierzchniową .
Uwaga: proszę zauważyć, że temperatura niektórych płynów może przekraczać dopuszczalny zakres temperatury.Czy woskowina uszna ma wpływ na rezultat pomiarów?
Niewielka ilość woskowiny usznej nie wpływa na odczyt, aczkolwiek jej większa ilość może już doprowadzić do niedokładności pomiarów.Czy mogę mierzyć temperaturę mojemu dziecku jeśli ma ono zapalenie ucha?
Zazwyczaj infekcja ucha niesie ze sobą ból, a włożenie do niego termometru może go tylko pogorszyć. W takim przypadku zaleca się dokonanie pomiaru temperatury w innym miejscu.