Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Najczęściej zadawane pytania na temat termometru czołowego
Jak działa termometr czołowy Microlife?
Termometr czołowy Microlife mierzy temperaturę z czoła pacjenta za pomocą podczerwieni, która następnie jest przeliczana cyfrowo, aby podać odpowiedni wynik.Czy termometr czołowy Microlife może, w jakikolwiek sposób zaszkodzić
?
Nie, termometr czołowy Microlife nie wysyła żadnych fal ani ciepła. Jest to urządzenie, które jedynie odbiera ciepło.Jakie jest porównanie odczytów z czoła z tymi z ust, odbytu czy pachwiny?
Pomiary Termometrem czołowego Microlife są porównywalne z pomiarami doustnymi. • Pomiar odbytniczy jest niewiele wyższy od doustnego, a pomiar pachwinowy niewiele niższy.
 • Pomiar temperatury pachwinowej jest najtrudniejszy, gdyż najbardziej na niego wpływa temperatura pokojowa.Czy termometr czołowy Microlife jest tak dokładny jak urządzenia szpitalne?
Dokładność pomiarów temperatury termometrem czołowym Microlife jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

 • Termometry te są znacznie tańsze niż drogie urządzenia kliniczne, przy czym zostały one stworzone według tych samych międzynarodowych standardów.
 • Jedyną różnicę stanowi wygląd. Urządzenia kliniczne są mniej wytrzymałe na uszkodzenia, niż termometry, które dostarczamy w solidnych opakowaniach oraz z kapturkami ochronnymi.
 • Niektóre termometry profesjonalne wyświetlają rezultaty alternatywnie porównujące odczyty odbytnicze i doustne. Naszym zdaniem, jest to mylne, dlatego wolimy wyświetlać je osobno. Z naszej wiedzy wynika, że nie istnieją żadne podstawy medyczne, aby „przenosić” dane z odbytniczych czy doustnych rezultatów pomiaru.Dlaczego temperatury różni sie po kolejnych pomiarach?

Zawsze należy odczekać 3-5 minut pomiędzy kolejnymi odczytami.Czy termometr czołowy Microlife wymaga sprawdzenia?
Zgodnie z międzynarodowymi standardami, zalecamy, aby termometr został sprawdzany co dwa lata przez autoryzowanego dilera Microlife.Skąd mogę wiedzieć, że urządzenia nadal nadaje sie do użytku po okresie przydatności lub po upuszczeniu?
Termometry Microlife są zaopatrzone w funkcje sprawdzania stanu przydatności za każdym razem, kiedy zostają one włączone. Wobec tego, jeśli nie pokaże się znaczek ("ERR?) można go spokojnie używać.

 • W związku z międzynarodowymi standardami, zalecamy sprawdzanie termometru co dwa lata u dilera Microlife.Kiedy i jak często powinno się czyścić i dezynfekować termometr czołowy Microlife?
Do czyszczenia termometru oraz czujnika używaj wacika ze spirytusem, lub bawełnianej szmatki nawilżonej spirytusem. Zadbaj o to, aby płyn nie dostał się do środka urządzenia, nigdy nie używaj benzyny, rozpuszczalników jak również innych szorstkich czy drażniących środków. Pamiętaj, że urządzenie nie jest wodoszczelne, nigdy nie zanurzaj go w wodzie jak również innych środkach czyszczących. Staraj się nie porysować wyświetlacza, jeśli termometr nie będzie używany przez dłuższy okres czasu wyciągnij z niego baterie, aby uniknąć jej wylania, i zniszczenia termometru.Czy termometr czołowy jest odpowiedni zarówno dla wcześniaków, jak i dla osób starszych?

Tak, termometr czołowy Microlife został zaprojektowany tak, aby mierzyć temperaturę ciała zarówno u dorosłych, jaki i u dzieci (także wcześniaków) oraz osób starszych.
Uwaga: wysoka temperatura u wcześniaków oraz dzieci powinna natychmiast być zgłoszona lekarzowi!Czy termometr czołowy Microlife może być stosowany przy pomiarach temperatury w innych częściach ciała?
Nie, Termometr czołowy Microlife są przeznaczone wyłącznie do pomiaru temperatury z czoła.
Niektóre thermometry douszne Microlife mogą być do tego przeznaczone. Proszę dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.
Czy mogę mierzyć temperaturę mleka lub wody przeznaczonych dla dziecka?
Nie, Termometr czołowy Microlife są przeznaczone wyłącznie do pomiaru temperatury z czoła.
Niektóre thermometry douszne Microlife mogą być do tego przeznaczone. Proszę dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.Czy termometr czołowy Microlife może być używany przez kobiety w celu określenia owulacji?
Żadne kliniczne badania nie zostały przeprowadzone na ten temat, dlatego też nie zalecamy użycia termometru czołowego Microlife do określania owulacji..Czy termometr czołowy Microlife może być użyty podczas podróży lub w ambulansie? Czy niska temperatura w zimę ma wpływ na odczyt temperatury?

Tak, jednak proszę zauważyć, że temperatura pacjenta musi wynosić od 10°C do 40°C (50°F do 104°F)! W przypadku innej temperatury, pomiary nie mogą być dokonane, a na wyświetlaczu pojawiają sie następujące symbole " L? lub "H?. Dopiero po pewnym czasie termometr będzie mógł rozpocząć prace na nowo.

 • Pacjent oraz termometr powinni być w zrównoważonych warunkach w temperaturze pokojowej przez co najmniej 30 minut.Czy termometr czołowy Microlife jest odpowiedni do pomiaru temperatury u  zwierząt?
Termometry Microlife zostały zaprojektowane i stworzone wyłącznie dla ludzi. Żadne badania na temat pomiaru temperatury u zwierzą nie zostały dokonane, dlatego nie odpowiadamy za rezultat takiego pomiaru.Czy temperatura pokojowa wpływa na pomiar temperatury ciała?

Nie, dopóki temperatura wynosi pomiędzy 10°C a 40°C (50°F a 104°F)! W przypadku innej temperatury, pomiary nie mogą być dokonane, a na wyświetlaczu pojawiają sie następujące symbole " L? lub "H?. Dopiero po pewnym czasie termometr będzie mógł rozpocząć prace na nowo

 • Nie należy używać termometru czołowego w środowisku wysoko wilgotnym.Jaki jest okres przydatności termometru czołowego Microlife?
Produkty firmy Microlife są zaprojektowane do długotrwałego użytkowania. Ich wysokiej jakości komponenty zapewniają bezpieczeństwo. Pomimo dokładnie zaprojektowanego wyglądu i konstrukcji, złe użycie Termometru Microlife może doprowadzić do jego uszkodzenia. Projekt produktu i „stress tesy” kluczowych komponentów zapewniają długi okres użytkowania.

 • Nasze produkty są zaprojektowane tak, aby służyły państwo 5-10 lat w „normalnych” warunkach domowych.
 • Zgodnie z międzynarodowymi standardami zaleca się sprawdzanie sprawności urządzenia co dwa lata u dilera Microlife.
 • Odpowiednie użycie i przechowywanie Termometru Microlife powinno zapewnić dokładny pomiar przez wiele lat.Na jak długo powinny wystarczyć baterie?
 • Baterie powinny wystarczyć, na co najmniej 1000 pomiarów.
 • Aby wyniki pomiarów były wciąż dokładne po wymianie baterii, należy sprawdzić następujące rzeczy:
 • Jak stara jest bateria? Baterie tracą swe właściwości po terminie przydatności, nawet jeśli nie były używane.
 • Proszę się upewnić, że bateria jest nowa.
 • Baterie, które działają w innych urządzeniach (np. w zegarku,) nie muszą działać w termometrze.
 • Okres przydatności baterii zależy od okresu przechowywania urządzenia na składzie Microlife lub u dilera.
 • Temperatura pokojowa, także wpływa na okres przydatności baterii. Przy temperaturze poniżej 15°C, przydatność baterii znacznie spada!Jakich baterii należy użyć w razie koniecznej wymiany?
 • Termometr jest zaopatrzony w baterię litową CR 2032.
 • Warto wziąć starą baterię ze sobą do sklepu podczas zakupu nowej.
 • Można je nabyć w jakimkolwiek sklepie elektronicznym, aptece, sklepach fotograficznych, stacjach benzynowych itp.Czy termometr czołowy Microlife jest wodoodporny?
Nie, nie wolno zanurzać termometru w wodzie, czy jakimkolwiek innym płynie.