Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Główne pytania o termometrach na podczerwień
Dlaczego przy kilku pomiarach mogę uzyskać różne odczyty pomiarów?

Upewnij się, że przy każdym pomiarze używasz nowego kapturka ochronnego. Odczekaj co najmniej 30 sekund pomiędzy kolejnymi 3-5 pomiarami. Wsuń końcówkę termometru delikatnie do kanału ucha, który najpierw należy wyprostować pociągnąwszy delikatnie środek ucha do góry i w tył, jeśli temperatura jest mierzona u dorosłego i dzieci powyżej 1 roku życia.
U dzieci poniżej 1 roku życia pociągnij środek uszka delikatnie w tył.Czy termometr douszny Microlife wymaga sprawdzenia?
Zgodnie z międzynarodowymi standardami, zalecamy, aby termometr został sprawdzany co dwa lata przez autoryzowanego dilera Microlife.Skąd mogę wiedzieć, że urządzenia nadal nadaje sie do użytku po okresie przydatności lub po upuszczeniu?
Termometry Microlife są zaopatrzone w funkcje sprawdzania stanu przydatności za każdym razem, kiedy zostają one włączone. Wobec tego, jeśli nie pokaże się znaczek ("ERR?) termometru można spokojnie używać.
W związku z międzynarodowymi standardami, zalecamy sprawdzanie termometru co dwa lata u dilera Microlife.Czy termometrem dousznym mogę mierzyć temperaturę mleka dziecka lub wody?
Tak, odczyty temperatury powierzchniowej pomiędzy 0°C do 100°C (32°F do 212°F) są możliwe. Aby zmierzyć temperaturę pokojową, temperaturę mleka lub wody należy najpierw umieścić kapturek ochronny na końcówce termometru i przysunąć go jak najbliżej danej powierzchni. Należy uważać, aby nie zanurzyć czujnika w wodzie lub mleku, gdyż termometr NIE JEST WODOODPORNY. Proszę zauważyć, iż termometr jest w stanie podać tylko przybliżoną temperaturę powierzchni.
Uwaga: w głębszych poziomach niektórych płynów temperatura może przekraczać 100 °C.Czy douszny termometr Microlife może być używany przez kobiety w celu określenia owulacji?
Żadne kliniczne badania nie zostały przeprowadzone na ten temat, dlatego też nie zalecamy użycia termometru dousznego Microlife do określania owulacji.Czy termometr douszny Microlife może być użyty podczas podróży lub w ambulansie? Czy niska temperatura w zimę ma wpływ na odczyt temperatury?
Tak, jednak proszę zauważyć, że temperatura pacjenta musi wynosić od 10°C do 40°C (50°F do 104°F)! W przypadku innej temperatury, pomiary nie mogą być dokonane, a na wyświetlaczu pojawiają sie następujące symbole " L? lub "H?. Dopiero po pewnym czasie termometr będzie mógł rozpocząć prace na nowo.Czy termometr douszny Microlife jest odpowiedni do pomiaru temperatury u zwierząt?
Termometry Microlife zostały zaprojektowane i stworzone wyłącznie dla ludzi. Żadne badania na temat pomiaru temperatury u zwierzą nie zostały dokonane, dlatego nie odpowiadamy za rezultat takiego pomiaru.Czy temperatura pokojowa wpływa na pomiar temperatury ciała?
Nie, dopóki temperatura wynosi pomiędzy 10°C a 40°C (50°F a 104°F)! W przypadku innej temperatury, pomiary nie mogą być dokonane, a na wyświetlaczu pojawiają się następujące symbole " L? lub "H?. Dopiero po pewnym czasie, termometr będzie mógł rozpocząć pracę na nowo.Jaki jest okres przydatności termometru dousznego Microlife?
Produkty firmy Microlife są zaprojektowane do długotrwałego użytkowania. Ich wysokiej jakości komponenty zapewniają bezpieczeństwo. Pomimo dokładnie zaprojektowanego wyglądu i konstrukcji, złe użycie Termometru Microlife może doprowadzić do jego uszkodzenia. Projekt produktu i „stress testy” kluczowych komponentów zapewniają długi okres użytkowania.
Nasze produkty są zaprojektowane tak, aby służyły państwo 5-10 lat w „normalnych” warunkach domowych.
Zgodnie z międzynarodowymi standardami zaleca się sprawdzanie sprawności urządzenia co dwa lata u dilera Microlife.
Odpowiednie użycie i przechowywanie Termometru Microlife powinno zapewnić dokładny pomiar przez wiele lat.Na jak długo powinny wystarczyć baterie?
Baterie powinny wystarczyć, na co najmniej 1000 pomiarów.
Aby wyniki pomiarów były wciąż dokładne po wymianie baterii, należy sprawdzić następujące rzeczy:
Jak stara jest bateria? Baterie tracą swe właściwości po terminie przydatności, nawet jeśli nie były używane.
Proszę się upewnić, że bacteria jest nowa.
Baterie, które działają w innych urządzeniach (np. w zegarku,) nie muszą działać w termometrze. Okres przydatności baterii zależy od okresu przechowywania urządzenia na składzie Microlife lub u dilera. Temperatura pokojowa, także wpływa na okres przydatności baterii. Przy temperaturze poniżej 15°C, przydatność baterii znacznie spada!Jakich baterii należy użyć w razie koniecznej wymiany?
Termometr jest zaopatrzony w baterię litową CR 2032. Warto wziąć starą baterię ze sobą do sklepu podczas zakupu nowej. Można je nabyć w jakimkolwiek sklepie elektronicznym, aptece, sklepach fotograficznych, stacjach benzynowych itp.Czy termometr douszny Microlife jest wodoodporny?
Nie, nie wolno zanurzać termometru w wodzie, czy jakimkolwiek innym płynie.