Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Proste rady Microlife ułatwiające wybór ciśnieniomierza oraz dokonywania pomiarów

Proste rady Microlife ułatwiające wybór ciśnieniomierza oraz dokonywanie pomiarów
Według najnowszych badań jeden na trzech mieszkańców Ameryki cierpi na nadciśnienie tętnicze. W ciągu ostatnich 10 lat liczba Amerykanów, którzy są w stanie krytycznym wzrosła o 30% do 65 milionów. Eksperci radzą, aby osoby cierpiące na nadciśnienie regularnie kontrolowały się w domu. Wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie zarówno łatwe w użyciu jaki i dokładne, jest możliwe dzięki zapoznaniu się z kilkoma ważnymi radami.
Według innych najnowszych badań opublikowanych w amerykańskiej prasie medycznej ,,JAMA” (Journal of the American Medical Association) pomiar ciśnienia tętniczego w warunkach domowych może być bardziej przydatny, niż pomiary dokonywane w gabinetach lekarskich. Według autorów badania ,, pomiary ciśnienia tętniczego dokonywane w warunkach domowych mogą być dokładniejsze, niż te dokonywane w gabinetach lekarskich. U pacjentów leczonych na nadciśnienie tętnicze powinny one być systematyczne.”

Według American Heart Association kontrola pomiaru ciśnienia w warunkach domowych jest ważna ponieważ ,, informuje zarówno pacjenta jak i lekarza o stanie i wszelkich nagłych zmianach ciśnienia, co eliminuje efekt <> (czyli wzrostów ciśnienia u pacjentów, którzy znajdują sie w pobliżu jakichkolwiek placówek medycznych) oraz pozwala na dokonywanie częstszych pomiarów ciśnienia.”


Według kardiochirurga dr. Jamesa Maulta wybór ciśnieniomierza, który będzie zarówno dokładny jak i łatwy w użyciu, nie jest trudny. Wystarczy, że pacjent będzie wiedział czego szukać. ,,Możesz kontrolować swe ciśnienie w domu, dzięki nowym urządzeniom, które są zarówno łatwe w obsłudze, jak i dokładne niczym ciśnieniomierze używane przez lekarzy” mówi dr. Mault. Obecnie dostępne są różne rodzaje ciśnieniomierzy: aparaty nadgarstkowe, naramienne, urządzenia dokonujące pomiaru automatycznie lub wymagające nadmuchania mankietu, a także najbardziej nowoczesne pozwalające na uzyskanie 3 dokładnych pomiarów jednocześnie przy naciśnięciu tylko jednego guzika. Istnieją także urządzenia pozwalające na zapisywanie dokonanych pomiarów.


Według dr. Maulta, przy wyborze odpowiedniego ciśnieniomierza pacjent powinien zwrócić uwagę na trzy podstawowe rzeczy:

  • Odpowiednio zaprojektowane urządzenie, umożliwiające łatwe dokonanie pomiaru ciśnienia z własnego ramienia.
  • Urządzenie powinno być zatwierdzone przez British Hypertension Society (BHS). Należy zwrócić uwagę, czy na opakowaniu znajduje się logo BHS.
  • Ciśnieniomierz powinien mieć opcję zapamiętywania dokonanych pomiarów, co umożliwia dokładną konsultację z lekarzem.


Oryginalne ciśnieniomierze firmy Microlife posiadają wszystkie wymienione powyżej cechy. Zostały one przebadane i zatwierdzone przez British Hypertension Society (BHS, dzięki czemu są dostępne w aptekach na całym świecie.
Dr Mault twierdzi, że podczas dokonywania pomiaru ciśnienia, ważne jest, aby ściśle przestrzegać wskazówek producenta danego urządzenia. W związku z tym, pacjenci powinni:

  • Mięć zawsze przygotowany długopis i kartkę, aby zapisać dokonany pomiar. Niektóre urządzenia są zaopatrzone w opcję automatycznego zapisu pomiaru..
  • Pomiaru należy dokonywać w cichym i spokojnym miejscu, z ramieniem położonym na zwykłym stole lub czymś, co pozwoli na ustawienie ramienia w takiej pozycji, że jego łokieć będzie na wysokości serca.
  • Włożyć ramię lub nadgarstek w mankiet ciśnieniomierza ( w zależności od rodzaju urządzenia) i podążać według wskazówek producenta, w celu uzyskania dokładnego pomiaru.
  • Dokonać pomiaru ciśnienia.
  • Zapisać dokonany pomiar, a także datę i czas jego dokonania.