Bieżące informacje

Nowa strona microlife.pl jest już online. Prosimy o informacje i komentarze.
Więcej..


Oprogramowanie WatchBP dla Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 Jest już dostępne. Więcej..


Jak prawidłowo dokonywać pomiarów w domu? Więcej.. 

Najbliższe wydarzenia

Only for Distributors

Informacje medyczne

Czym jest bradykardia (rzadkoskurcz) i jak można ją zdiagnozować dzięki technologii Microlife-PAD?
Bradykardia jest terminem medycznym używanym do określenia niskiej częstotliwości bicia serca. Bicie serca musi być utrzymane w odpowiedniej częstotliwości, aby wspierać fizjologiczne ciśnienie krwi oraz zasoby krwi w organach.
Czytaj więcej...Pomiary w domu
Według najnowszych badań jeden na trzech mieszkańców Ameryki cierpi na nadciśnienie tętnicze. W ciągu ostatnich 10 lat liczba Amerykanów, którzy są w stanie krytycznym wzrosła o 30% do 65 milionów. Eksperci radzą, aby osoby cierpiące na nadciśnienie regularnie kontrolowały się w domu. Wybór odpowiedniego urządzenia, które będzie zarówno łatwe w użyciu jaki i dokładne, jest możliwe dzięki zapoznaniu się z kilkoma ważnymi radami.
Czytaj więcej...Jak być pewnym dokładności ciśnieniomierza i dokładności wyników?
Elektroniczne ciśnieniomierze do użytku domowego są bardzo dokładnymi urządzeniami medycznymi. Mierzą ciśnienie krwi tak dokładnie jak lekarze lub pielęgniarki. Jednakże najistotniejsza informacją jest dokładność. Urządzenia powinny być testowane klinicznie. Wszystkie ciśnieniomierze Microlife są opracowywane we współpracy z lekarzami, którzy zapewniają wiarygodne testy na wielu pacjentach.
Czytaj więcej...Jeśli twoje ciśnienie jest wysokie, samokontrola w domu może uratować ci życie
Masz wysokie ciśnienie krwi. Zmieniłeś dietę i codziennie przyjmujesz leki, które mają ci pomóc. A czy mierzysz swoje ciśnienie regularnie w domu? Jeśli nie, to powinieneś to jak najszybciej zmienić. Nowa i łatwa w użyciu technologia kontroli ciśnienia krwi sprawi, że będzie to prostsze niż kiedykolwiek ci się wydawało, a przy tym tak dokładne, jak pomiar dokonany w gabinecie lekarskim.
Czytaj więcej...Wiarygodne odczyty używając cisnieniomierze Microlife
Wszyscy wiedzą, że ciśnienie krwi ulega zmianie w szerokim zakresie. Jest zależne od wysiłku fizycznego, pory dnia oraz trybu życia. Sytuacje stresowe dnia codziennego powodują, że zmiany ciśnienia o 300 mmHg w ciągu 30 minut są normalnością.
Czytaj więcej...Oświadczenia medyczne dotyczące pomiarów ciśnieniomierzami oscylometrycznymi
Skróty oryginalnych artykułów publikowanych w "Blood Pressure Monitoring"
Czytaj więcej...Wysoka dokładność przy pomiarze urządzeniem nadgarstkowym
W nadgarstku mamy doczynienia z dwoma arteriami umieszczonymi bezpośrednio pod skórą i otoczonymi przez mniej elastyczną ścianę żyły niż na przedramieniu. Z czasem te arterie stają się cieńsze niż na ramieniiu.
Czytaj więcej...Znaczenie medyczne technologii oscylometrycznej w pomiarze ciśnienia krwi
Wzrost ciśnienia krwi jest jednym z największych czynników ryzyka w naszym dobrze prosperującym świecie. Długotrwałe nadciśnienie tętnicze nieuchronnie prowadzi do miażdżycy, co niesie za sobą ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Ta tak zwana ,,główna choroba naczyniowa” jest niestety bardzo powszechna we współczesnej społeczności zachodniej.
Czytaj więcej...Samokontrola pomiarów ciśnienia krwi: najistotniejsze jest powtarzanie pomiarów
Rezultaty pomiaru ciśnienia krwi urządzeniem automatycznym często zmieniają się poprzez różne wahania, co jest niezadowalające, zwłaszcza, gdy częścią leczenia jest samokontrola pacjentów. Nowa metoda- technologia MAM (Microlife Average Mode) zmniejsza stopień odchylenia pomiarów, przez co jest zalecana przy samokontroli ciśnienia krwi.
Czytaj więcej...